•  Webasto Lublin Ogrzewanie postojowe

    Ogrzewanie

    Nasza firma zajmuje się między innymi montażem i konserwacją instalacji ogrzewania postojowego renomowanej marki Webasto.

Ogrzewanie

Jeszcze kilka lat temu ogrzewanie postojowe było zarezerwowane wyłącznie dla samochodów z wyższej półki. Dziś powoli staje się ono standardem. Dzięki niemu w czasie zimy wchodzimy do ciepłego samochodu i nie tracimy czasu na rozgrzanie silnika przed jazdą.
Istnieje wiele systemów ogrzewania postojowego, jednak my stawiamy na Webasto – z uwagi na jego wydajność i niezawodność, potwierdzoną licznymi testami. Dlatego jeśli interesuje Cię zamontowanie ogrzewania postojowego Webasto w Lublinie, to serdecznie zapraszamy do naszego warsztatu.

Naprawa Ogrzewanie postojowe
Naprawa Ogrzewanie Webasto Lublin

Ogrzewanie postojowe działa niezależnie od pracy silnika. Zwykle jest zasilane paliwem z baku, i w zależności od szczegółów konstrukcji ogrzewa mały obieg cieczy chłodzącej silnik i przez to pośrednio kabinę (tzw. ogrzewanie wodne) lub ogrzewa tylko powietrze, które wtłaczane jest do kabiny (tzw.ogrzewanie powietrzne). W szczególnych przypadkach ogrzewania niezależne służą wyłącznie do dogrzewania silnika czym w okresie zimowym obniżają zużycie paliwa, poprawiają jego żywotność i redukują emisję szkodliwych związków w spalinach. Większość układów ogrzewania postojowego obsługuje się z pomocą programatora umieszczonego w aucie. Ustawiamy w nim czas włączenia urządzenia i zapominamy o jego istnieniu. Można oczywiście sterować ogrzewaniem postojowym siedząc w kabinie, np. włączyć go w kolejce przed granicą czy na parkingu. Wszystkie współczesne konstrukcje posiadają własny układ wydechowy, w którym znajduje się także katalizator. Podczas pracy urządzenie pobiera z baku paliwo. Zwykle jest to ok. 0,5 litra na godzinę, niezależnie od tego czy mamy do czynienia z zasilaniem benzynowym czy olejem napędowym.


Rodzaje ogrzewania

Nasza firma zajmuje się między innymi montażem i konserwacją instalacji ogrzewania postojowego renomowanej marki Webasto. Dzięki niej rozruch samochodu w warunkach ujemnej temperatury staje się łatwiejszy niż kiedykolwiek.
Webasto posiada dwa rodzaje tego typu instalacji – wodną i powietrzną.

Ogrzewanie wodne

Ogrzewanie wodne wpinane jest w "mały" obieg cieczy chłodzącej. Współpracuje ono z elektronicznie sterowanym systemem wentylacji auta. Urządzenie posiada własną pompę paliwa i cieczy chłodzącej. Po załączeniu zasysa paliwo i spala go w specjalnej komorze. Powstałe w ten sposób ciepło podgrzewa ciecz chłodzącą, która z pomocą niewielkiej pompy elektrycznej krąży w "małym" obiegu. W taki sposób podgrzewa się zarówno silnik jak i nagrzewnica wnętrza - włączenie wentylatorów nawiewu powoduje nagrzanie kabiny.

Instalacja wodna ogrzewania postojowego

Główną zaletą tego typu systemu jest możliwość uzyskania odpowiedniej temperatury pracy silnika bez konieczności jego uruchomienia. Dlaczego to takie ważne? Przede wszystkim dlatego, że „zimny” silnik znacznie szybciej się zużywa i naraża nas na konieczność poniesienia dodatkowych kosztów. Związane są one zresztą nie tylko z fizycznym zużyciem, ale także z większym spalaniem w czasie rozruchu. Wszystko to niweluje system wodnego ogrzewania postojowego - zapewnia on możliwość odpowiedniego ogrzania silnika jeszcze przed uruchomieniem go (uzyskanie optymalnej temperatury), a dodatkowo kabina kierowcy jest ogrzewana jeszcze przed rozpoczęciem podróży. Agregaty wodne Webasto dostępne są w wersjach o mocy grzewczej od 2,2 kW do 35 kW, co daje gwarancję, że każdy rodzaj samochodu może mieć swoją wersję skutecznego i bezpiecznego dla pojazdu ogrzewania postojowego – systemu niezbędnego szczególnie w najbardziej mroźnych dniach roku.

Ogrzewanie powietrzne

Ogrzewanie powietrzne w ostatnich czasach zyskuje na popularności. Powodem są niższe koszty budowy urządzenia i jego montażu oraz mniejsza energochłonność. Ogrzewanie wodne ma zwykle moc ok. 8-9 kW, a ogrzewanie powietrzne ok. 2 kW. Efekt w kabinie jest ten sam - niestety - silnik musi samodzielnie walczyć z mrozem co odbija się na jego trwałości.

Instalacja powietrzna ogrzewania postojowego

Nie chcesz wieczorem wchodzić do zimnego samochodu? Masz dość skrobania szyb po nocach z ujemnymi temperaturami? Teraz możesz łatwo i szybko zamontować odpowiedni system, który znacznie poprawi komfort użytkowania Twojego pojazdu – szczególnie w miesiącach jesiennych i zimowych. Wystarczy zamontować instalację powietrzną Webasto, która z powodzeniem sprawdza się we wszystkich rodzajach pojazdów. W zależności od potrzeb możesz wybrać między takimi modelami jak AIR TOP 2000 czy EVO 3900. Nasi doradcy zadbają o to, by powietrzne ogrzewanie postojowe zostało skutecznie dopasowane do potrzeb Twojego pojazdu. Tylko wtedy będzie mogło generować jeszcze większy komfort i bezpieczeństwo w użytkowaniu Twojego samochodu, nie emitując jednocześnie zbyt dużego hałasu i nie pochłaniając dużej ilości energii (co ma również znaczenie ekologiczne). Może być ono również dostosowane do potrzeb samochodów dostawczych w ten sposób, by odpowiednio ogrzewać większe powierzchnie ładunkowe.


Auto-Klima

ul. Hutnicza 3

20-218 Lublin

 

Godziny otwarcia

poniedziałek - piątek

9.00 - 17.00